Metalowe ścianki działowe

Dzwi loftowe, ścianki działowe - Metal i szkło - Ściany loft

szklane ścianki

696 450 318

kontakt@bb-fabrik.pl

Metalowo-szklane ścianki działowe to niezwykle popularny duet. Trudno sobie wyobrazić industrialne wnętrze bez tego połączenia. Trudno również, znaleźć obecnie dom czy mieszkanie, które nie czerpie z industrialnego stylu. Styl loft uwielbia metal – my również.  Metal nadaje wnętrzu chłodu oraz surowości. W połączeni ze szkłem uzyskujemy bardziej lekki efekt. Nie dziwi więc, że ten niebanalny duet coraz częściej gości w nowoczesnych wnętrzach. 

 

Metalowe ścianki loftowe

Szklane ściany na metalowym szkielecie świetnie sprawdzają się jako ścianki działowe. Wykorzystuje się je również do frontów meblowych oraz  schodowych balustrad. To również ciekawy materiał na loftowe szklane drzwi wewnętrzne. Szklane drzwi w stylu loft są z jednej strony świetnym dodatkiem do ogromnych i przestrzennych wnętrz jak i tych mniejszych – kameralnych. W przypadku tych drugich to świetne rozwiązanie podziału niewielkiej przestrzeni zapewniając dopływ naturalnego światła i jednocześnie optycznie je powiększając. Największą jednak zaletą połączenia szkła i metalu to fakt, że pasują do każdej stylistyki. Będą świetnie wyglądać zarówno we wnętrzu loftowym, skandynawskim, retro czy też glamour. 

Drzwi szklane do wnętrza loftowego - jaki rodzaj wybrać?

Minimalistyczna i prosta konstrukcja jest zazwyczaj uzupełniana sprytnymi trybikami, prowadnicami i zawiasami. W klasycznym industrialnym wnętrzu, drzwi z metalu i szkła bardzo często stanowią fragment efektownej, transparentnej ścianki podzielonej szprosami. Dzięki takiej szklanej ściance z metalowym szkieletem można łatwo podzielić wnętrze na strefy. Często spotykanym rozwiązaniem jest odseparowanie przestrzeni sypialnej.